info@rotaestetik.com
İSTANBUL | +90 (553) 716 59 29
İZMİR | +90 (530) 265 80 17
ANTALYA | +90 (533) 037 88 65

Kirpik Lifting

Kirpik lifting Nedir?

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun, daha kıvrık ve hacimli görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. İlave olmadan sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu işlem  keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Kirpiğe zararlı hiç bir madde kullanılmaksızın hijyenik ortamlarda uygulanmalıdır. Kullanılan malzemelerin hepsinin göz sağlığı açısından uygun olması gerekir. Uygulama sırasında ve sonrasında kirpiklerde herhangi bir dökülme olmaz.

kirpikliftig

kirpikliftig

Hangi durumlarda kirpik lifting yaptırmalısınız?

  • Özellikle seyrek ve hacimsiz görünen düz kirpiklerin yapısını değiştirmek için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. 
  •  Günlük hayatınızda makyaj yapmadan da dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olursunuz.

Kirpik lifting uygulaması nasıl yapılır?

Kirpiklerinizin uzunluğuna göre seçilen S-M-L olmak üzere 3’e ayrılan ped yapıştırılarak uygulamaya başlanır. Geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülür ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletilir. Bu aşamada, kirpiklerin tek tek ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmesi önemli. İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülür ve tekrar bekletilir. En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülür,  ardından vitamin takviyeli bakım yağı sürülerek kirpik liftingi uygulaması tamamlanır. İşlemin tamamı yaklaşık olarak 45-60 dk arası sürer.  

Kirpik liftingi uygulamasından önce göz makyajı kusursuz bir şekilde temizlenmeli, kirpiklerde herhangi bir ürün kalıntısının kalmaması ve kirpiklerin kuru olmasına dikkat edilmeli.

Bu uygulamanın kalıcılık süresi kişiden kişiye  farklılık gösterir. Kirpik liftinginin etkisi ortalama olarak 2-3 ay arası sürer. Uygulama sonrası kirpikler kuruduktan sonra göz makyajı yapmak ya da maskara uygulamak için en az 24 saat beklemek gerekir.