info@rotaestetik.com
İSTANBUL | +90 (553) 716 59 29
İZMİR | +90 (530) 265 80 17
ANTALYA | +90 (533) 037 88 65

Microblading Kaş

Microblading kaş , kalıcı makyaj sanatında dünyada kaş yapımında son nokta olan, olağanüstü doğallıkta, manuel ve yarı kalıcı bir yöntemdir. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi çok ince ve çoklu iğneler yardımıyla yapılır.Kişinin cilt, saç ve kaş rengine uygun pigment boyalar kullanılır.Cilt yapısına bağlı olarak ortalama 1-1,5 yıl kullanılır. Uygulama sonucunda doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü kaşlar elde edilir. Bu yöntem ile kaşlarınız yeniden yapılandırılır, belirginleştirilir ve kaşlarınızın arasındaki boşluklar kapatılır. 

Microblading kaş

Microblading kaş

Microblading yöntemi nedir?

Kıl tekniği adıyla da anılan microblading, dövme yönteminden farklı olarak cildin en üst tabakası olan epidermise atılan mikro kesilere bitkisel pigmentasyon uygulanarak yapılan bir işlemdir. Tasarlanan kaş şekline ve kaştaki kılların doğal akış yönüne göre yapılan uygulama sonucunda, kaşlarda 3 boyutlu kıl görüntüsü oluşturulur.

Kimler microblading yaptırabilir?

Herhangi bir nedenle kaşları dökülen, kaş şeklinden memnun olmayan ya da mevcut ifadesini biraz daha belirginleştirmek isteyen herkes bu işlemi uygulatabilir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta kan inceltici ilaçları kullananların 72 saat öncesinden ilaçları kullanmayı bırakması gerikir.

Microblading nasıl uygulanır?

Öncelikle yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilecektir ki bu en önemli aşamadır. Kaşlar yüzün ifadesini oluşturmada en önemli role sahiptir ve sizin için en uygun olanı seçilmelidir. . İlk bir saat, kalem ile kaşın yüzünüzün ölçülerine uygun olması için yeni kaş şekli yaratılır. Bu şekilde kaşın doğal bir formda olması sağlanır. Kaş şekli, altı farklı ölçüyle bulunur. Bu işlem tamamlandıktan sonra microblading işlemi başlamadan önce, işlem yapılacak bölgeye işlemin rahat ve acısız geçmesi için topikal anestezi kremi uygulanır. Daha sonra çizilen bölgeye kaş görünümünde çizgiler çekilir. Bu sırada, fazla boya kaş bölgesinde birikir. Son adım olarak kaş bölgesindeki boya silinir ve yeni kaşlarınız ortaya çıkar.

Microblading acılı bir işlem midir?

Hayır. Çünkü işlem uygulanmadan önce ilgili bölgeye anestezik kremler uygulanır ve cilt iyice uyuşana kadar beklenir. Hatta ağrı eşiği yüksek kişiler, işlemi anestezik krem sürmeden de yaptırabilirler.

Mikroblading İşlemi sonrası bakım nasıl olmalıdır?

İyileşme süresi, kişiden kişiye değişiklik göstermesine rağmen genelde 25 – 30 gün arasında kaşlar tamamen iyileşir. 15 gün ya da1 ay sonra kaşlarda olası  boş kalan yerler için bir düzeltme işlemi yapılır.

İyileşene kadar kaşlara dokunmamalı, kaşımamalı ve oluşabilecek kabuklar soyulmamalıdır. Kulak çubuğu ile kaşlara  bakım kremi uygulamalısınız. Güneşlenmek, yüzmek, aşırı terletici işler ve ağır spora 10 günlük ara verilmelidir. Dışarı çıkacağınız zaman kaşlarınıza, güneş korumalı kremler sürebilirsiniz.

İşlem sonrası kaşlar nasıl görünüyor?

Microblading uygulamasının hemen ardından, kişi iş ve sosyal yaşamına devam edebilir. 24 saat geçene dek bölgeyi su temasından korunmalıdır. Ayrıca işlem uygulanmasının ardından 3 gün boyunca, uygulama yapılan bölgeyi, vazelin ya da uzmanınızın önereceği bir krem ile sürekli nemli tutmanız gereklidir.

Microblading uygulaması kalıcı mıdır?

İşlemi sonrası ilk  5 – 7  içinde doğal bir renk alan microblading, cildin yapısına ve maruz kaldığı dış etkenlere göre 2 yıla kadar dayanan yarı kalıcı bir uygulamadır.