info@rotaestetik.com
İSTANBUL | +90 (553) 716 59 29
İZMİR | +90 (530) 265 80 17
ANTALYA | +90 (533) 037 88 65

Profesyonel Cilt Bakımı

Cildimizin sağlıklı, parlak ve canlı görünmesinin altında yatan sır cildin temiz ve bakımlı olmasıdır. Yaşlanmanın doğal sürecine güneş ışınları, hava kirliliği, serbest radikaller gibi çevresel faktörler, kötü beslenmek, sigara içmek ve yeterince su içmemek gibi yanlış yaşam seçimleri de eklenince bu etmenlerin etkisi tamamen yıkıcı olur.

Her geçen gün cildinize biraz daha zarar verir, kolejen ve elastin lifler parçalanır, hyalüronik asit miktarı azalır. Sonuç çizgiler ve kırışıklıklar, kahverengi lekeler, daha kuru, daha donuk ve cansız bir cilttir. Zaman içinde cilt sıkılığını kaybetmeye ve yerçekiminin etkinse yenik düşmeye başlar. Neyse ki profesyonel cilt bakımları ile yüzünüze gençliğin ışıltısını yeniden kazandırmak mümkün.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt Bakımının Amacı nedir ?

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır . Çevremizle olan ilişkilerimizde, İş performansımızda ve moral- motivasyon eğrimizin yüksek olmasında çok önemli rol oynar. Cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi ve cilt sağlığının korunması için cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak çok önemlidir.

Cilt Tipleri

Normal cilt tipi olarak tanımladığımız cilt; nemli, şeffaf, lekesiz, gözenekleri kapalı ve pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Doğal güzelliğini hafif bir bakımla korur.

Karma Cilt Bakımı

 Karma ciltte alın, çene ve burun bölgesi yağlıdır. Yüzde T şeklinde bir yağlanma, parlama görülür. Yağlanmanın daha yoğun olduğu yerlerde yağ butonları, siyah noktalar oluşabilir. Yine bu bölgelerde gözeneklerin görünümü daha belirgindir.

Kuru Cilt Bakımı

Kuru ciltte gözenekler yağlı cildin aksine kapalıdır. Ancak yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü donuk ve mattır ve kuruluğa bağlı pullanmalar görülebilir. Ciltte rahatsız edici bir gerginlik hissi vardır ve diğer cilt tiplerine kıyasla daha çabuk kırışır.

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı cilde sahip olanların en önemli şikayeti, ciltlerinin hep parlak yağlı görünmesi, gözeneklerin fazla belirgin olması ve siyah noktalardır. Sivilce ve akneye eğilimlidirler. Yağlı cilde sahip olanlar akne problemlerini önlemek için cilt temizliğine büyük önem vermeli, cilt tipine uygun temizliyiciler kullanmalıdır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Sağlıklı bir cilt için öncelikli olarak yapılması gereken Güneşten uzak durmaktır. UV ışınlarının cilt yaşlanmasının en önemli nedeni olduğu unutulmamalı, güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkılmamalıdır. Güneş ışınları kolejen ve elastin liflere zarar vererek cildin elastikiyetini kaybetmesine, gevşeyip sarkmasına, ciltte lekelerin ve ton farklılıklarının oluşmasına neden olur.

Cildi yaşlanma etkilerinden koruma adına alınacak bir diğer önlem de şeker ve tüm işlenmiş gıdalardan uzak durmaktır. Şekerin her türü vücutta tahribata neden olur. Şeker cilt elastikiyetinin kaybolmasına çizgi ve kırışık oluşumunun hızlanmasına yol açar.  Kısacası eğer vaktinden önce yaşlanmak istenmiyorsa şekerin beslenme listesinden çıkarılması gerekir. Cildin gençlik ve tazeliğini, , vitamin, mineral , protein ve sağlıklı yağlar açısından zengin bir beslenme planı ile koruyabilirsiniz.

Ayrıca cilt sağlığı için, peptit, retinoid ve büyüme faktörleri gibi canlandırıcı bileşenler içeren  kremleri ve serumları uyku öncesi mutlak uygulamalı; uyku süresince cildin kendini yenilemesine destek olmalısınız.

Cilt bakımı Neden Merkezlerde Yapılmalıdır?

Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak, doğru analiz edebilmek ve uygulanacak en doğru uygulamayı ön görmek bu konuda uzmanlaşmış kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır.

Günümüz koşullarında ne yazık ki cildinin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyeceğimiz açık bir gerçekliktir. Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını ve destek ürünlerini profesyonel yardım alabileceğiniz merkezlerden sağlamalısınız.

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakım ile başlar. Sonrasında cildin sağlık ve güzelliğinin korunması amacıyla profesyonel ellerde aletli ve derma kozmetik ürünlerle bakımlar ayda bir kez olacak şekilde devam eder.

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları :

  • Akne sorunları
  • Leke bakımı
  • Anti_ageing
  • Lifting uygulaması (kolejen Bakımı)
  • Pigment farklılıkları
  • Geniş gözenek ve siyah noktalar
  • Özel davet öncesi bakımlar

Yapılarak, kuru, yağlı, karma ve hassas cilde sahip olan kişilerin pürüzsüz bir cilde olmasına yardımcı olunur.