info@rotaestetik.com
İSTANBUL | +90 (553) 716 59 29
İZMİR | +90 (530) 265 80 17
ANTALYA | +90 (533) 037 88 65

Saç Bakımı

Saçlar kadınların doğal tacıdır. Sağlıklı ve bakımlı saçlar kadınları birer prensese dönüştürür. Hem güzelliğin tamamlayıcısı hem de dış görünümün önemli bir parçası olan saçın yapısını keratin, pigment, yağlar ve eser elementler oluşturur. Saçlar parlak görünümlü, düzgün ve kolay taranıyorsa sağlıklıdır. Sağlıklı saçlara sahip olmak için beslenmemizden tutun da uyku düzenimize kadar içten ve dıştan gelecek birçok etkene dikkat etmemiz gerekir.

Ancak bazen yanlış uygulama ve bakımlar, hava kirliliği, sağlıksız beslenme ve düzensiz uyku gibi faktörler yüzünden saç sağlığını kaybeder, cansızlaşırken, nemini kaybeder, kırılır daha ileriki aşamalarda dökülmeye başlar ve saç kaybı oluşur. Bunun dışında özellikle kadınlarda hormonsal değişimler, hamilelik sonrası ve menopoz dönemlerinde saç dökülmesi yoğunlaşır. 

saç bakımı

saç bakımı

Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç sağlığını korumak için kişisel bakımların yanı sıra özellikle sorunlu saçlarda profesyonel bakım yaptırmak gerekir. Biz merkezimizde Bitkisel kök hücre takviyeli Orenda Stem Cell ürünleri ile kişiye özel profesyonel bakımlar uygulayarak saç dökülmesini durduruyor, düzenli yapılan STEM CELL THERAPY ile saçların yeniden canlanmasına ve sıklaşıp dolgun görünüme kavuşmasına yardımcı oluyoruz.

STEM CELL THERAPY  (Bitkisel Kök Hücre Terapisi) Nedir?

ORENDA Stem Cell Therapy, saç dökülmesi vakaları için geliştirilmiş son derece etkin, iki aşamalı bir saç bakım yöntemidir.  Normal şartlar altında, dökülen saç tellerinin yerine yenilerinin gelmesi gerekirken, olağandan daha çok saç telinin dökülmesi ve az saç çıkması sonucu kellik problemi meydana gelir. ORENDA Stem Cell Therapy, saç köklerinde hücre yenilenme işlemini uyararak saçların güçlü ve sağlıklı olmasına destek verir, var olan saçların normalden çok daha fazla uzayarak kalınlaşmasını sağlar. Böylece saçsızlığa karşı etkin bir savunma mekanizması oluşmasını destekler. Uygulamanın mucize denebilecek etkisinin temelinde,  2008 yılında İspanya’da düzenlenen In-Cosmetics Fuarı’nda yılın en yenilikçi aktif bitkisel maddesi olarak seçilen Malus Domestica Ekstraktı yatar. Dünyanın ilk kök hücre özütü olan, doğadan gelen bu mucizevi kaynak ile hazırlanan ekstrakt, saç köklerine kadar nüfuz edebilen uygulamasıyla bir araya gelince şaşırtıcı sonuçlar almak mümkündür.  Uygulama ile alınan oldukça başarılı neticelerin gösterdiği üzere, saçlarında sihirli bir dokunuşa sahip olmak isteyenler,  ORENDA Stem Cell Therapy  ile saçlarındaki canlılığı ve sağlığın sürekli olarak korunmasına destek olabilirler.

 Stem Cell Therapy  nasıl uygulanır?

ORENDA Stem Cell Therapy  saç köklerini ve hücrelerini uyarmak için saçlı derinin milimetrik alt kısmına nüfuz eden uygulama şeklidir. Saç foliküllerini uyaran bu teknik, sekiz seanstan oluşan iki aşamalı bir saç bakım yöntemidir.

İlk olarak uygulama yapılacak alana ozonlu sistemle, dokunun emilim gücünü arttırmak için 5 dakika ozonlu buhar verilir. Ardından, altın uçlu özel dermapen kullanılarak saçlı deride yüzlerce mikro kanal açılır. Bu kanallar gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi uygulama esnasında mikro derecede tolere edilebilir acı hissi anlık olarak hissedilebilir. Daha sonra, Malus Domestica özütüyle özel olarak hazırlanmış flakon, özel bir aparat ile emilimin en üst düzeyde gerçekleşeceği şekilde saçlı deriye uygulanır. Böylece bitkisel kaynaklı ilk kök hücre özütü olan Malus Domesticalı flakon’un hücre yenilenmesine destek vermesi sağlanır. Zayıf ve güçsüz kalan foliküller uyarılır. Bu işlemle, saçların çok daha canlı ve genç görünmesi sağlanırken, normal saç döngüsünde dökülen saçların yerine gelecek olacak saç tellerinin daha fazla çıkmasına destek verilir.

Ayrıca  bu uygulama  Macro Bella İğnesiz Applicator ile güvenli bir şekilde emilimin maksimum düzeye çıkartılarak uygulanabilir.

 Orenda saç bakım serumu, içerisindeki Biotin, Keratin, Niacin, Malus Domestica Fruit Cell CultureExtract ve Provitamin B5 gibi önemli doğal aktif maddeler ile saç köklerini güçlendirir. Bu sayede bu hücrelerin ömrünü uzatır. Saç dökülmelerinin en önemli nedeni olan kontrolsüz sebum salgısı, Orenda saç bakım serumu ile engellenir ve saç köklerinin tahrip edilmesi böylece önlenmiş olur.

Saç dökülmesine karşı etkilidir. Saç foliküllerindeki hücresel yenilenmeye destek vererek,hücrelerin hızlı bir şekilde anagen(büyüme)dönemine geçiş yapmasını sağlar. Ayrıca, saç kökünde görevini yapamayan kılcal damarların tekrar yapılandırılmasına yardımcı olur. Böylece saçların telogen (dinlenme) dönemini yavaşlatıp, anagen (büyüme) döneme geçişi sağlayarak sağlıklı saç gelişimini devam ettirir.

Stem Cell Therapy:

  • Saç derisini yağ ve ölü deri gibi biyolojik kirlerden arındırır.
  • Saç kökünün sağlıklı beslenmesini sağlar.
  • Yeni çıkan ya da uzayan saçın güçlü olmasını sağlar.
  • Parlak ve sağlıklı bir görünüm verir.
  • Saç dökülmesiyle etkili bir biçimde savaşır.
  • Tüm ciltler tipleri için uygundur.
  • Bitkisel içeriklidir.